• Příměststký tábor

  Opět po roce na konci prázdnin velké dobrodružství v Asii pro děti. Srdečně zveme.
  Read More
 • SAM 2017

  SAM skýtá možnosti, jak strávit čtyři dny v létě příjemným a obohacujícím způsobem. V programu jsou připraveny semináře vedené zajímavými hosty, workshopy a netradiční bohoslužby. Večer patří koncertům.
  Read More
 • SPOLU u STOLU

  Zveme na zahradní slavnost s hosty z Nitry a programem pro všechny generace
  Read More
 • 1
 • 2
 • 3
Velikost písma

Vítejte

XerxeswebUdálosti z knihy Ester se udály mezi lety 490 a 480 před Kristem. Židé byli zajati v Babylóně, který se později stal součástí Persie. Daniel, který zastával vysoké postavení na královském dvoře, byl již mrtev. Achašveróš, syn Daria I., vládl na trůně Perské říše. Právě do této starověké doby jsme se přenesli spolu s 32 dětmi, účastníky tábora, na dobu tří dnů, na příměstském táboře nazvaném: V království krále Xerxese“.

V příběhu o Ester je mnoho vzrušení a napětí a tak jsme rovněž prožili nabité dny plné emocí, sdílení, Božího oslovení a působení na dětské nitro. Vedoucí byli skvělí a většina z nich si to už zopakovala, neboť se toho ujali i minulý rok. Kniha Ester jasně ukazuje prozřetelnost a svrchovanost Boží, na kterou jsme se po celou dobu snažili dětem ukazovat. Bylo to velké dobrodružství zakončené stejně jako loni táborákem rodičů a dětí, u kterého jsme si mohli navzájem povykládat. Dvořané perské říše byli velmi akční, milí a rádi se, dá-li Pán, s nimi opět za rok shledáme. Třetí ročník tohoto druhu zakončení prázdnin se nám díky Boží milosti, mimo jiné také v podobě pěkného počasí, opravdu vydařil a všichni budeme vděčně vzpomínat. Také na dětmi zapívané písně na následných nedělních bohoslužbách. Fotky z tábora najdete ve fotogalerii.

 

 Xerxesweb2