• Alianční týden modliteb 2019

    Srdečně zveme ke společným modlitbám v celém našem seniorátu. Modlitební setkání se budou konat dle následujícího rozpisu. Těšíme se na Vás.
    Read More
  • 1
Velikost písma

Vítejte

XerxeswebUdálosti z knihy Ester se udály mezi lety 490 a 480 před Kristem. Židé byli zajati v Babylóně, který se později stal součástí Persie. Daniel, který zastával vysoké postavení na královském dvoře, byl již mrtev. Achašveróš, syn Daria I., vládl na trůně Perské říše. Právě do této starověké doby jsme se přenesli spolu s 32 dětmi, účastníky tábora, na dobu tří dnů, na příměstském táboře nazvaném: V království krále Xerxese“.

V příběhu o Ester je mnoho vzrušení a napětí a tak jsme rovněž prožili nabité dny plné emocí, sdílení, Božího oslovení a působení na dětské nitro. Vedoucí byli skvělí a většina z nich si to už zopakovala, neboť se toho ujali i minulý rok. Kniha Ester jasně ukazuje prozřetelnost a svrchovanost Boží, na kterou jsme se po celou dobu snažili dětem ukazovat. Bylo to velké dobrodružství zakončené stejně jako loni táborákem rodičů a dětí, u kterého jsme si mohli navzájem povykládat. Dvořané perské říše byli velmi akční, milí a rádi se, dá-li Pán, s nimi opět za rok shledáme. Třetí ročník tohoto druhu zakončení prázdnin se nám díky Boží milosti, mimo jiné také v podobě pěkného počasí, opravdu vydařil a všichni budeme vděčně vzpomínat. Také na dětmi zapívané písně na následných nedělních bohoslužbách. Fotky z tábora najdete ve fotogalerii.

 

 Xerxesweb2