• Alianční týden modliteb 2019

    Srdečně zveme ke společným modlitbám v celém našem seniorátu. Modlitební setkání se budou konat dle následujícího rozpisu. Těšíme se na Vás.
    Read More
  • 1
Velikost písma

Vítejte

Historicky první Pobyt rodin aneb Rodina v akci

A je to tady! Nastal čas prázdnin a nám se podařilo zahájit ho vpravdě rodinně. Od 6.-8.7.2016 jsme se ubytovali v Beskydské oáze v Písku a věnovali se vzájemným vztahům. Jelikož se celá akce nesla pod heslem Rodina v akci – byli jsme akční. Již první chvíle patřili rodinné hře, kdy se všichni členové snažili najít papírek se svým jménem a dát tak dohromady s ostatními členy šifru, která jim prozradí číslo pokoje, kde mohou složit svou bagáž. Společně jsme si pak zahráli hry a každá rodina vytvořila vlajku, která reprezentuje jejich klan. Následovala výborná večeře a hry pro děti. Odměnou pro všechny pak bylo famózní představení rodiny Macháčovy – večerníček „Králíci z klobouku“. A pak započaly naše marné snahy uspat nejmenší drobotinu – následně jsme vzdali naivní představu, že děti opravdu usnou a večerní slovo br. Jiříka Kalety, na téma vztahy v rodině, jsme absolvovali rodinně :) Slovo malé posluchače zmohlo a rodiče spolu se staršími dětmi se pak mohli věnovat společenským hrám – Alias či Aktivity.

Ranní rozcvičku někteří bojkotovali, ale jiní se protáhli, počasí nám přálo a tak jsme trávili většinu času venku, nechybělo však ani společné chválení, zamyšlení, diskuze, čas na kávu a hry – vyzkoušeli jsme kroket, fresbee, volejbal, fotbal, švihadla, trampolínu a při „honěné“ červení a bílí byli děti z účasti tatínků u vytržení. Odpoledne patřilo naučně poznávací hře rodiny Niemieců a následnému hledání pokladu – někdo našel hned a jiné proseli celé pískoviště a nic :) Následně jsme se vydali zdolávat lanové aktivity rodiny Kostků a očekávali příjezd starších manželství. Společný táborák, hry a slovo pastora Stanislava Piętaka na téma vztahy ve sboru završili další den. Jen děti pořád čekaly na další díl večerníčku, který se stal perlou pobytu, a jejich čekání nebylo marné.

Poslední den nás navštívil pastor Martin Piętak s manželkou a dorazila i rodina Raszků, a tak jsme společně uvažovali nad vztahy se sousedy a po soutěžích a hrách strávili dopolední čas povídáním, dalším hraním a maminky se dokonce hecly ke „švihadlové školce“. Jsme Pánu Bohu moc vděční za ochranu, požehnání a možnost být spolu jako rodiny. Děkujeme všem, kteří se zapojili, přijeli a modlili se za nás a také děkujeme obci Bystřice, která nás podpořila grantem, a tak umožnila, aby tento pobyt byl dostupnější právě pro rodiny s dětmi. Věříme, že startovní ročník se vydařil a že budou následovat další a bude nás přibývat. (Foto z akce na webu rodin.)

Pokud byste chtěli investovat do vztahů v rodině, srdečně zveme k účasti na kurzu Výchova dětí, který se uskuteční od září 2016 (info na webu rodin) nebo k pravidelným setkáním rodin každou druhou sobotu v měsíci v 16.00 na Kanaánu.